Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern kompetens i samband med insatser för resursoptimering
Referensnummer: 21RS5391
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandlingen avser en kompetens i arbetet med resursoptimering inom hälso-och sjukvården för Region Västernorrland.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Extern kompetens i samband med insatser för resursoptimering enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
En leverantör kommer antas för uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen