229397-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Catering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänster till särskilda boenden
Referensnummer: 2018-190-2.2.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att för beställarens räkning tillaga och leverera måltider till vård- och omsorgsboendet Rio i den omfattning beställaren avropar tjänsten. Uppdraget omfattar även en option på att leverera tjänsten till Kampementets vård- och omsorgsboende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen