229421-2022 - ResultatSverige-Visby: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalartiklar
Referensnummer: RS 2021/724
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds till deltagande i Region Gotlands upphandlingen av ramavtal för dentalartiklar till tandvårdens kliniker på Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Avtalsområde 1, 2, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33131000 Tandläkarinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se avsnitt "II.1.4) Kort beskrivning" ovan.