Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster och parkeringsövervakning Söderköpings kommun
Referensnummer: UH-2020-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakningstjänster. Rondering och väktartjänster för uppdrag av och i Söderköpings kommun och kommunens allmännyttiga bostadsbolag Ramunderstaden Aktiebolag. Parkeringsövervakning endast för Söderköpings kommun. Störnings- och fastighetsjour endast Ramunderstaden Aktiebolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Samtliga kontrakt och alla delar tilldelas en leverantör.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Söderköpings kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sofia anger