See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Byggentreprenader
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem avseende Byggentreprenader för kontrakt som överstiger 300 000 kr.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: DIS - Byggentreprenader Delområde 1 300 000-5 000 000
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: DIS Byggentreprenader delområde 2 5000001-15 000 000
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DIS Byggentreprenader delområd 3 15 000 001 -
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:3