229485-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Nät
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter samt tillhörande tjänster
Referensnummer: 2022-01461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling a ramavtal avseende strategisk återförsäljare av Data Center Network nätverksprodukter till befintlig nätverksmiljö samt produktnära tjänster så som exempelvis konsulter, strategisk rådgivning, implementation, integration, support och service av befintliga produkter samt nya produkter som består av tilläggsköp till befintlig nätverksmiljö. Produkter som kan adderas till befintligt serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 48820000 Servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen