229519-2022 - ResultatSverige-Norrtälje: Säckar och påsar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av påsar för matavfall
Referensnummer: NVAA 2022-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av påsar för matavfall för Norrtälje och Östhammars kommuner enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Norrtälje Vatten och Avfall AB har en omsättning på ca 5 500 000 påsar per år och Östhammars kommun har en omsättning på ca 1 500 000 påsar per år idag.
Uppdraget omfattar tiden från 2022-10-01 till 2024-09-30 med möjlighet till ett (1) + ett (1) års förlängning.