Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetstillfällen skapade genom ökad tillväxt
Referensnummer: KK23/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun har för avsikt att upphandla en Leverantör som ska bidra med affärsrådgivning, etablerande av nätverksforum och övriga tillväxtstöd såsom rekrytering och matchning för att verka för en ökad tillväxt av Nyköpings kommuns företag och skapandet av 1 000 arbetstillfällen under avtalstiden.
För detaljerad beskrivning av uppdraget hänvisas till upphandlingsdokumenten i dess helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79600000 Rekryteringstjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
x