229564-2019 - ÄndringSverige-Kinna: Restaurangutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköks- och restaurangutrustning
Referensnummer: 19/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39315000 Restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av köksutrustning
Marks kommun inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud avseende storkök- och restaurangsutrustning.
Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av köksartiklar för enheter inom beställarens verksamheter såsom servicehus, centralkök, skolor, förskolor, m.fl. för successivt avrop under avtalstiden. Leverantören ska ha ett brett standardsortiment av köksutensilier och köksredskap.
Avtalets värde beräknas uppgå till cirka 600 000 SEK per avtalsår exkl. mervärdesskatt.