Upphandlingen gäller förvaltning, drift och underhåll av byggnader och tekniska installationer som ägs och/eller förvaltas av Täby kommun. Beställaren är Täby kommuns fastighetsavdelning tillsammans med kommunens bolag Täby fastighets AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen