See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrottsinventarier
Beskrivning: Avtalet skall innefatta ett brett sortiment av idrottsutrustning med produkter som är avsedda att användas i undervisningssyfte i idrottsanläggningar
Intern identifierare: 23/145
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 92610000 Drift av idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav