Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteentreprenad Lokalvård Torvalla.
Referensnummer: 17/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är en utförandeentreprenad som omfattar lokalvård i allmänna ytor, trapphus, korridorer etc. Entreprenaden är indelad i 4 olika områden inom Östersundshems bestånd. De olika områdena är specificerade i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen