Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Miljöjuridisk kompetens
Referensnummer: E2021-01362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsuppdraget innefattar i huvudsak att ge juridisk rådgivning och att företräda beställaren inom det miljörättsliga området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 79100000 Juridiska tjänster, 79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen