229694-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Programvaruutvecklingstjänster för bildbehandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3D-visualisering
Referensnummer: 21/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212328 Programvaruutvecklingstjänster för bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar framtagande av 3D-visualiseringsmaterial så som möblerade 3D-planlösningar, möblerade interiöra stillbilder, exteriöra fasad- och översiktbilder, lägenhetsrundvisningar och bostadsväljare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212320 Programvaruutvecklingstjänster för ritning och bildbehandling, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen