Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av hund och katt
Referensnummer: 282-15114-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal avseende omhändertagande av hund och katt. Tjänster som ingår är upphämtning från platsen där djuret omhändertas, transport till leverantörens uppstallningsplats, daglig skötsel samt tillkommande kringtjänster. För mer information vänligen se hela upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen