229712-2019 - PlaneringSverige-Gävle: Väghållning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Tomtmark Gavle Drift & Service, Gavlegårdarna
Referensnummer: 8214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning på tomtmark både maskinellt och manuellt