22979-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster kommunala bolag
Referensnummer: KS2020/0274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, Kommmunrevisionen inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal omfattande tillhandahållande av revisionstjänster enligt lagstadgad revision avseende Norrköping Rådhus AB (koncern) inklusive samtliga dotterbolag och dotterdotterbolag - se vidare upphandlingsdokumenten.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen