22980-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledningstjänster (Psykiatri m.m.)
Referensnummer: 2020-152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av handledningstjänster (Psykiatri m.m.) för anställda inom alla verksamheter i Region Kalmar län enligt beskrivning i kravspecifikation och avtalsmall. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen