229806-2025 - Resultat
Sverige – Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer – Resebyråtjänster och Konferensförmedlingstjänster, SLL1520, 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelResebyråtjänster och Konferensförmedlingstjänster, SLL1520, 2024
BeskrivningUpphandlingen utgör en samordnad ramavtalsupphandling och omfattar Resebyråtjänster och Konferensförmedlingstjänster till Region Stockholms förvaltningar och bolag. Upphandlingen består av två (2) avtalsområden: Avtalsområde 1 Resebyråtjänster Avtalsområde 2 Konferensförmedlingstjänster
Intern identifierareFSN 2023-0372
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Ytterligare klassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000