2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tandvårdsmaterial, allmänt Del 1
Beskrivning: Inom tandvårdsmaterial allmänt avtalar vi produkter såsom tandfyllnads- och endodontimaterial, profylaxmaterial, produkter för puts och polering, samt olika engångsartiklar, utrustning, tillbehör, avtrycksmaterial och instrument som används i det dagliga kliniska tandvårdsarbetet.
Intern identifierare: VF2025-00014
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Upphandling av tandvårdsmaterial för förbrukning, såsom tandfyllnads- och endodontimaterial, profylaxmaterial, produkter för puts och polering, samt olika engångsartiklar, utrustning, tillbehör, avtrycksmaterial och instrument som används i det dagliga kliniska tandvårdsarbetet.
Intern identifierare: 1850070-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Beskrivning: Se upphandlingsunderlag
Intern identifierare: 1850071-1