Skolskjuts från elevens hem eller en plats i närheten, till och från grundskolan samt till och från hållplats/bytespunkt för kollektivtrafik alternativt annan upphandlad skolskjuts, inom grundskolan i Örnsköldsviks kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Trafik uppdrag 1 Område Gideälven
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Trafikuppdrag 2 Område Moälven
Del nr: 2
Trafikuppdrag 3 Område Nätra
Del nr: 3
Trafikuppdrag 4 Område Örnsköldsviks tätort
Del nr: 4