Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Källsortering
Referensnummer: UH-23-37784
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling och bortförsel av källsorterat återvinningsmaterial från Håbo kommuns verksamheter, samt tillhandahålla kärl, burar och containers för det källsorterade materialet.
Möjlighet att beställa kärltvätt ska ingå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513100 Disponering av hushållssopor, 90513200 Disponering av sopor, 90514000 Återvinning av avfall, 90524000 Tjänster i samband med medicinskt avfall, 90524200 Hantering av sjukvårdsavfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen