Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Maskinservice
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgshem upphandlar avtal gällande service, reparation och köp av småmaskiner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42600000 Verktygsmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44510000 Verktyg, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen