Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning och transport av slam och avloppsvatten Mjölby m.fl.
Referensnummer: UH-2017-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för tömning och transport av slam och avloppsvatten från slamavskiljare, slutna tankar, fettavskiljare för Mjölby kommun och AB Boxholmsteknik. Ytterligare omfattning framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90513700 Transport av slam, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen