Annonserar en Kompletterande RFI inför kommande upphandling av Förband och sårläkningsprodukter inklusive gips samt gipssåg med tillbehör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser en kompletterande inbjudan till Request for Information (RFI) är att ge VGR ytterligare
information/produktinformation i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparant och
proportionerligt upphandlingsdokument.