See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetstekniska arbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för löpande Fastighetstekniska arbeten på Älmhults kommuns fastigheter och Älmhultsbostäders fastighetsbestånd. Upphandlingen är uppdelad efter fackområde (vidare kallat delområde) där anbud kan lämnas på ett eller flera delområden. 1. Byggnadsarbeten 2. Måleriarbeten 3. El Tele Data 4. Golvarbeten 5. Glasarbeten 6. Sanering, byggnader
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggnadsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90690000 Klottersanering, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Måleriarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: El tele data
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Golvarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Glasarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Sanering - byggnader
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105420:Lot:6