See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Smålivsmedel - Bjuv, Klippan, Perstorp, Örkelljunga, Åstorp 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser att täcka kommunernas behov av kompletterande inköp av livsmedel i konsumentförpackningar hos lokala livsmedelsbutiker.
Intern identifierare: 24/197
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894000 Behandlade livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897200 Konserverade livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Gäller alla delområden
Intern identifierare: 1635900
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Bjuvs kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser att täcka kommunens behov av kompletterande inköp av livsmedel i konsumentförpackningar hos lokala livsmedelsbutiker.
Intern identifierare: 1685035
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde Klippans kommun
Intern identifierare: 1685049
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde Perstorps kommun
Intern identifierare: 1685050
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde Örkelljunga kommun
Intern identifierare: 1685051
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde Åstorps kommun
Intern identifierare: 1685054