22998-2019 - ResultatSverige-Nacka: Byggnadsarbeten: brorenovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av byggnadsverk
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering, 45262330 Betongreparationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen