See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Endoskopiutrustning
Beskrivning: Ett ramavtal för för köp av hela eller delar av Endoskopistaplar/system med tillbehör till ett uppskattat värde av 50 000 000 kr.
Intern identifierare: 22-IU-33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantör 1
Beskrivning: obligatorisk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kirurgi
Beskrivning: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Urologi
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Urologi endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Lung
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Lung endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Operation/IVA
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Operation/IVA endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: ÖNH - avancerat system
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Öron/Näsa/Hal endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: ÖNH - enkelt system
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Öron/Näsa/Hals endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Ortopedi
Beskrivning: Köparen efterfrågar en flexibel endoskopistapel/system inkl. endoskop med tillbehör, reservdelar och angivna optioner anpassat till i första hand Ortopedin endoskopiverksamhet.
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Transportabel akututrustning
Beskrivning: Köparen efterfrågar en Transportabel akututrustning inkl. angivna optioner.