2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande teknik - Ordinärt boende
Beskrivning: Tjörns kommun avser upphandla Trygghetslarm för ordinärt boende, hela larmkedjan inklusive larmcentral.
Intern identifierare: 23/74
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del