230011-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Entreprenad nybyggnation av grundskola, Söderskolan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad nybyggnation av grundskola, Söderskolan
BeskrivningOmtag av upphandling av entreprenör till Söderskolan. Mer information framgår av Administrativa föreskrifter och kod AFA.21.
Intern identifierareTKFN 2022/00127
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000