Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleriarbeten
Referensnummer: FV 2022-000019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av måleriarbeten av karaktären underhållsåtgärder, hyresgästers tillval (lägenhetsmålning/tapetsering med kvarboende) trapphusmåleri och mindre projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442100 Målning, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen