230017-2023 - ResultatSverige-Umeå: Bildskärmar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-utrustning och voteringssystem till sessionssalen
Referensnummer: 23013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ny AV-utrustning samt tillhörande voteringssystem till sessionsalen i Umeå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32344110 Röstregistreringssystem, 32552200 Bildskärmsenheter, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Några delar som efterfrågas:
- Voteringssystem
- Bildskärmar/Displayer
- Högtalare
- Mikrofoner
- Filmkameror
- Ljudmatriser
- Videomatriser
- Styrsystem för kommunfullmäktigesalen inkl installation och löpande support efter installation.
Mer detaljer framgår av upphandlingsdokumenten.