2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Synhjälpmedel - läskamera och läsmaskin
Beskrivning: RFI inför upphandling av läskamera och läsmaskiner. Produkterna förskrivs inom synverksamheten Habilitering&Hälsa.
Intern identifierare: RS2026-01218
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel