Upphandling syftar till att säkerställa tillgång till konsultresurser för att ge Riksbanken stöd till arbetet med entreprenadupphandlingar.
Riksbanken planerar ett flertal entreprenadupphandlingar och andra upphandlingar kopplade till olika allmänna villkor som AB04, ABT06 och ABFF etc. Riksbanken är i behov av konsultstöd som kan projektleda arbetet under hela inköpsprocessen till implementering av avtal och avtalsförvaltning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen