2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Formgjutna sulor och hörselproppar
Beskrivning: Försvarsmakten upprättar ett dynamiskt inköpssystem för att komplettera det interna behovet av formgjutna sulor och hörselproppar. Detta syster till att möjliggöra och förenkla för Försvarsmakten att göra avrop på artiklar som inte finns på avtal.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18842000 Sulor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129177:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder