Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Ljud- och ljusteknik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32331300 Utrustning för ljudåtergivning, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 71318100 Ljustekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsgivaren ska kunna erbjuda projektering, försäljning, installation, programmering, utbildning samt service och support inom områdena: ljud, ljus, bild, programmering och scenmekanik för professionell scenkonst till Beställarens kulturskoleverksamhet i dans-, musik- och teaterlokaler samt bibliotek och kulturskolor med scenanläggningar.