230049-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Trafikskoletjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
B-körkort 2022
Referensnummer: KS2022/259 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser körutbildning för elever på gymnasiet som ska ta B-körkort.
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser körutbildning för elever på gymnasiet som ska ta B-körkort. Upphandlingen avser alla obligatoriska moment som ingår, se kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80410000 Diverse skoltjänster, 80411200 Körlektioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen