Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av sällskapsdjur, reptiler, fiskar, fåglar och smådjur m.fl
Referensnummer: 282-7085-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att lämna anbud omfattande omhändertagande av sällskapsdjur, Reptiler och fiskar, Fåglar och Smådjur med tillhörande tjänster såsom transporter, uppstallning med daglig omsorg och vidareförmedling av omhändertagna djur. Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av omhändertagande av djur om det finns allvarliga brister och djuren är utsatta för ett lidande eller om andra skäl föreligger. Mer information och detaljerad beskrivning framgår av upphandlingsunderlaget i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen