230126-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Inredningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lisebergs Jubileumsprojekt - Fast inredning och Ytskikt, Publika ytor
Referensnummer: 20-0224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inrednings- och finsnickeri för tillverkning, leverans samt montering av samtlig fast inredning och ytskikt för publika ytor i Lisebergs nya hotell, Liseberg Grand Curiosa Hotel.
Inledning
AB Liseberg Skår 40:17, nedan kallad Liseberg, genomför en upphandling av inrednings- och finsnickeri för tillverkning, leverans samt montering av samtlig fast inredning och ytskikt i publika ytor till Lisebergs nya hotell, Liseberg Grand Curiosa Hotel.
Liseberg inbjuder intressenter att lämna ansökan i upphandlingen enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen