See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon
Beskrivning: Denna upphandling syftar på att leverera och installera en 400 m³ slurrytank, en 60 m³ utlastningsbasäng, 2st 125 m³ spädvattentankar samt en 20 m³ cirkulationstank tillhörande cyklonen i upphandling ABBE 2025/406 Upphandlingen är uppdelad i följande 3 delar: · Del 1: Slurrytank 400 m³, Utlastningsbasäng 60 m³ · Del 2: 2 st spädvattentankar på 125 m³ st · Del 3: Cirkulationstank 20 m³ Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en eller flera delar. Borlänge Energi kommer att bygga en till linje till sin förbehandlingsanläggning för matavfall. Behovet är uppdelad i följande fyra upphandlingar: Mottagningsficka och depacker ABBE 2025/405 Cyklon med sandavvattnare ABBE 2025/406 Efterbehandling av rejekt ABBE 2025/407 Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon (Denna upphandling) ABBE 2025/473
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Slurrytank 400 m³ , Utlastningsbasäng 60 m³
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115380:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44611400 Lagringstankar, 44611500 Vattentankar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2 st spädvattentankar på 125 m³ st
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115380:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44611500 Vattentankar, 44611400 Lagringstankar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Cirkulationstank 20 m³
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115380:Lot:3
Ytterligare klassificering (cpv): 44611000 Tankar, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611500 Vattentankar, 44611400 Lagringstankar