Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Socialstyrelsen
Nationellt registreringsnummer: 202100-0555
Ort: Stockholm
Nuts-kod: SE Sverige
Postnummer: 106 30
5. Kunskapsprov och lämplighetsprov tandhygienist
Ett kontrakt/delkontrakt tilldelas: ja
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt
Information om anbudenAntal mottagna anbud: 9
Kontraktet har tilldelats en grupp av ekonomiska aktörer: nej
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Karolinska Institutet
Nationellt registreringsnummer: 202100-2973
Ort: STOCKHOLM
Nuts-kod: SE110 Stockholms län
Postnummer: 17177
Land: Sverige
Uppdragstagaren är ett litet eller medelstort företag: nej
Upplysningar om kontraktets/delens värdeKontraktets/delens totala värde: 9 468 000,00 SEK
Information om underentreprenader
Avsnitt V: Kontraktstilldelning
Kontrakt nr: 22 Kunskapsprov och lämplighetsprov tandläkare
Benämning på upphandlingen:
Kunskapsprov och lämplighetsprov tandläkare
Ett kontrakt/delkontrakt tilldelas: nej
Upplysningar om utebliven tilldelningKontraktet/delen har inte tilldelats
Inga anbud eller anbudsansökningar har tagits emot eller alla har avslagits
Kontrakt nr: 23. Kurs i svenska författningar
Kurs i svenska författningar
Kontrakt nr: 13. Kunskapsprov och lämplighetsprov optiker