230164-2020 - ResultatSverige-Karlskrona: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsstädning AB Karlskronahem
Referensnummer: KS 2019/5288 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Karlskronahem upphandlar städning av kontor enligt bifogade bilagor.
Vi söker kvalitetsmedvetna städentreprenörer med god erfarenhet av städuppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säkerställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattat städning av huvudkontoret på Norra Smedjegatan samt Servicekontoret på Kungsmarksplan, enligt bifogade ritningar.