230165-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Provningsledare
Referensnummer: Dnr 2019-00415
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser Provningsledare.
I uppdraget ingår att utföra samordnad provning vid beställarens entreprenader. Provningsledaren är ansvarig för provningens genomförande och vägledande för samtliga medverkande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71632000 Teknisk provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen