230176-2019 - ResultatSverige-Stenungsund: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter anläggning, trafik, gata
Referensnummer: 0708/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun och Lilla Edets kommun, har behov av att kunna göra löpande inköp via avrop av tekniska konsulttjänster inom verksamheten anläggning, trafik, gata.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen