Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning analysverktyg 2017-2018.
Referensnummer: 040027-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specifik utbildning i analysverktyg anpassat för Kontrollutredare på speciell enhet verksam på Försäkringskassan. Syftet är att förbättra underlag till polisanmälningar utfärdade av Försäkringskassan. 4 utbildningstillfällen fördelat över ett år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Specifik utbildning i analysverktyg anpassat för Kontrollutredare. Syftet är att förbättra underlag till polisanmälningar utfärdade av Försäkringskassan. 4 utbildningstillfällen fördelat över ett år.