2302-2020 - ResultatSverige-Uddevalla: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: KS 2017/503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna upphandling efterfrågas rekryteringstjänster.
Uppdragen innefattar hel rekryteringsprocess och personbedömning genom tester men kan även innefatta delar/stycken av en rekryteringsprocess.
Uppdragen avser rekrytering av chefstjänster på olika nivåer samt specialisttjänster och strategiska tjänster. Vid behov även yrkesgrupper inom bristyrken.
Upphandlingen är indelad i sex delar (anbudsområden) utifrån yrkeskategorier, det går att lämna anbud på en eller flera delar av upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen