230209-2020 - ÄndringSverige-Hallstahammar: Konsulttjänster för energibesparing
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samverkansavtal för energibesparande underhållsprojekt - EBUP
Referensnummer: TN 120/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Mål ett lönsamt EPC-projekt, strävande mot EBUP
Upphandlingen avser genomförande av ett samverkansavtal för ett lönsamt EPC projekt, strävande mot ett energibesparande underhållprojekt (EBUP) inom Hallstahammars kommun.