230210-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Tryckning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: NV-08764-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79810000 Tryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket söker en strategisk partner som ska ta ett helhetsansvar rörande samtliga produkter och tjänster som ingår i Tryckeritjänsten ovan.
År 2019 producerade Naturvårdsverket 80 publikationer. Av dessa var merparten rapporter och handböcker, producerade PoD samt enstaka faktablad.