2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare järnväg Vändspår Lerum, Lerums kommun. Västra Götaland län
Beskrivning: Uppdraget innebär att inneha rollen som projektledare för projektet Vändspår Lerum och att leda och styra projektorganisation för Projektet. Uppdraget är ett konsultuppdrag för 1 (en) person med beläggningsgraden 80-100% som projektledare . Projektledaren leder en större beställarorganisation på Lerum driftplats och angränsande linjer. I uppdraget ingår även att vid behov bistå IVvrj2 inom verksamhetsområden inom ramen för den beläggningsgrad som anges i UK § 1. I uppdraget ingår överföring av kunskap till anställda på Trafikverket avseende de arbetsuppgifter som resurskonsulten utför åt Trafikverket.
Intern identifierare: KOM-417945
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektledare järnväg Vändspår Lerum, Lerums kommun. Västra Götaland län